Цікава статистика регулярного чемпіонату Екстра-ліги

У суботу, 5 березня стартує захоплююча стадія плей-офф Екстра-ліги! А поки не почалися баталії на виліт, до вашої уваги цікава статистика регулярного чемпіонату Екстра-ліги, який вже є історією:

Матчі. Загалом, у регулярному чемпіонаті відбулись усі 72 поєдинки, заплановані календарем на цей відрізок змагань. Перемогою господарів завершились 35 зустрічей (48,61% від проведеної кількості), гостей – 29 (40,28%). У 8-ми випадках сильнішого не було виявлено (11,11% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершились 19 поєдинків, 16 разів одна з команд була сильнішою на 2 м’ячі, а у ще 29-ти зустрічах рахунок був «великим» (перемога у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. Загалом переконливо вигравали 7 команд Екстра-ліги, а програвали також 7. Подібні успіхи розділились наступним чином: «Локомотив» – 11 разів, «Продексім» та «Спортлідер+» – по 5, «Енергія» – 4, «Титан-Зоря» –  2, а також одного разу подібну звитягу святкували «ЛТК-ІнБев-НПУ» та «Приват». Не було перемог з різницею хоча б у 3 м’ячі у «Урагану» та «Кардиналу-Рівне».

З «великим» рахунком не поступалися лише «Локомотив» та «Енергія». А найбільше подібних невдач зазнали «Кардинал-Рівне» та «Приват» –  по 6 випадків розгрому; у «Титану-Зорі» – 5, у «Спортлідера+» та «ЛТК-ІнБев-НПУ» – по 4, «Продексіму» та «Урагану» – по 2.

Найбільшими були перемоги у матчах «Локомотив» – «Приват» – 8:0 (9 тур); «Приват» – «Спортлідер+» (3 тур), «Спортлідер+» – «Локомотив» (6 тур) – по 1:8, а також «Продексім» – «Локомотив» (1 тур), «Локомотив» – «Титан-Зоря» (12 тур), «Локомотив» – «ЛТК-ІнБев-НПУ» (14 тур)  – по 1:7.

Вольові перемоги. У зіграних матчах, поступаючись за ходом зустрічі, одна з команд все ж здобувала 3 очки лише у 21-ому випадку. Лідер за цим показником – «Продексім», в активі якого п’ять подібних перемог. Чотири рази подібного успіху досягали гравці «Енергія», тричі вольові перемоги здобували «Локомотив» та «Спортлідер+». Два рази подібних звитяг досягав «ЛТК-ІнБев-НПУ», а по одній вольовій перемозі мають у власному активі «Титан-Зоря», «Ураган», «Кардинал-Рівне» та «Приват».

Нічиї. З 8-ти поєдинків з їхнім мирним завершенням найпопулярнішим був рахунок 2:2, який зустрічався 4 рази.

Голи. 9 команд спільними зусиллями забили 445 м’ячів, з яких на рахунку господарів 225 влучних удари, у гостей – 220. Середня результативність регулярного чемпіонату – 6,18 (3,12-3,06). Найбільш результативними командами є «Локомотив», який забив вже 82 разів або по 5,12 гола за гру, та «Енергія» (66 та 4,12 відповідно). Рідше за інших відзначались «Приват» (36 результативних атак, що у середньому становить 2,25 за гру) та «ЛТК-ІнБев-НПУ» – (38 та 2,38). В обороні найкращі показники у «Локомотива», який пропустив 20 разів (по 1,25 за поєдинок) та «Продексіму» – 35 (по 2,19). Більше за інших м’ячів влітало у ворота «Привату» – 52 голи (по 4,62 у середньому) та «Кардиналу-Рівне» (68 або по 4,25).

Найрезультативніші матчі регулярного чемпіонату Екстра-ліги:«Спортлідер+» – «ЛТК-ІнБев-НПУ» – 7:6 (4 тур), «Приват» – «Титан-Зоря» – 5:7 (6 тур) та «Локомотив» – «Ураган» – 7:4 (8 тур).

Автоголи. В 11-ти випадках гравці забивали голи у власні ворота за проведений відрізок змагань. З тих команд, кому «пощастило» тричі, вирізняються «Локомотив» та «Ураган», коли за представників Харківщини та Івано-Франківщини відзначались їхні опоненти. По два рази так таланило гравцям «Титану-Зорі» і «Кардиналу-Рівне», і одного разу доля посміхалась «Енергії».

Водночас, «Приват» три рази ставав постачальником забитих м’ячів на користь своїх супротивників. Двічі своїм опонентам «допомогали» гравці «Локомотиву», «ЛТК-ІнБев-НПУ» та «Урагану», по разу подібною благодійністю запам’ятались «Енергія» та «Продексім».

Дублі та хет-трики. Найвизначніші на даний момент індивідуальні досягнення в атаці належать нападнику «Енергії», Тарасу Кузю, та лідеру атак «Титану-Зорі», Павлу Пічкурову, які по 4 м’ячі відправили у сітку воріт «Привату» та «Кардиналу-Рівне» відповідно. У 72 матчах, які зіграні на даний момент, було зафіксовано шість хет-триків. Ще 64 рази футболісти відзначились 2-ма м’ячами за матч. Найбільше подібних успіхів в активі Дмитра Калукова – нападник хмельницького «Спортлідера+» відзначився у воротах суперників «дублем» вже шість разів за сезон.

Попередження. Арбітри показували жовті картки 225 разів (у середньому по 3,12 за гру). Найчастіше подібне покарання отримували гравці «Титану-Зорі» – 38 випадків, «Спортлідер+» – 27 та «Продексіму» – 25. Серед порушників найбільше від арбітрів діставалось таким виконавцям: Павло Пічкуров, Антон Тарасенко (усі – «Титан-Зоря»), Роман Цапов («ЛТК-ІнБев-НПУ») та Андрій Цілик  («Ураган») заробили по 6 карток жовтого кольору; Павло Концеба («ЛТК-ІнБев-НПУ»), Тарас Кузь («Енергія»), Андрій Засенко («Титан-Зоря») та В’ячеслав Чуднов («Продексім») – по 5. Найкоректніші команди турніру на разі «Локомотив» та «Енергія» – по 16 та 19 попереджень відповідно.

Вилучення. 13 разів футболісти отримували червону картку (у середньому по 0,18 за гру). «Лідери» серед клубів – «ЛТК-ІнБев-НПУ» та «Кардинал-Рівне» – по 3 вилучення. Без чисельної меншості проходить дистанцію тільки «Енергія».

Пенальті. Судді вказували на 6-метрову позначку 10 разів, реалізовано з цих спроб 7 ударів. Відсоток ефективності – 70. Найчастіше пенальті пробивали гравці «Спортлідера+» (3 удари), а найчастіше вони призначалися у ворота «Локомотива» – 3 рази.

Глядачі. 72 матчі зібрали на трибунах майданчиків команд Екстра-ліги 26 950 вболівальників, що в середньому за гру становить 374. Найбільш популярною командою є «Локомотив» (у середньому кожен матч харків’ян дивиться 559 любителів футзалу). Найменша ця цифра в «ЛТК-ІнБев-НПУ» – 303.

Серії (без урахування попереднього Чемпіонату):
Переможна – 10: «Локомотив» (1-12 тури)
Нічийна – 3: «Спортлідер+» (9-11 тури)
Програшна – 7: «Кардинал-Рівне» (1-8 тури), «Приват» (3-10 тури)
Безпрограшна – 10: «Локомотив» (1-12 тури)
Безнічийна – 16: «Локомотив» (1-18 тури)*
Безвиграшна – 13: «Приват» (2-16 тури)

* – серії, які тривають

Олекскандр Таран, спеціально для прес-служби АФУ

Сьогодні святкує свій День Народження людина, без якої не було б нашої команди, — Дмитро Бербенцев

Головний голкіпер херсонського «Продексіма» та збірної України з футзалу залишив «мельників» та перейшов до клубу-чемпіону Польщі «Глівіце»

Меню