Хаві Родрігес: «Якщо хтось поповнить склад команди – він має бути сильнішим за наявних гравців!»

Прес-служба Асоціації футзалу України поспілкувалася з новим головним тренером херсонського «Продексіма» Хаві Родрігесом щодо першого досвіду роботи у нашій країні та майбутніх планів команди.

– Раді вітати Вас в Україні! Розкажіть, як виник варіант роботи у «Продексімі»?
– Дякую! Я теж дуже тішуся своєму перебуванню в Україні. Дійсно, кілька місяців тому мені надійшла пропозиція від «Продексіма», і я не мав жодних сумнівів у тому, щоб прийняти цю пропозицію і приїхати до України.

– Що знали про Україну перед тим як приїхати сюди?
– Про Україну мені було відомо не надто багато. Знав, що у цій країні доволі сильний чемпіонат. Окрім того, я познайомився з декількома українськими гравцями та частково з культурою на міжнародному рівні під час матчів зі збірною України.

– На який термін розрахований Ваш контракт з клубом?
– Мій контракт розрахований до завершення цього чемпіонату з можливістю продовження на ще один сезон. Думаю, що такий варіант був найбільш зручним для обидвох сторін. Тож, будемо дивитися як справа піде далі.

– Які завдання стоять перед Вами в якості головного тренера на цей наступний сезон?
– Я приїхав сюди, аби багато працювати та завойовувати титули.

– Ви вже встигли провести перший матч в якості головного тренера проти «Титана» у Покровському. Як оціните гру своєї команди?
– Перед матчем з «Титаном» я провів з командою вісім тренувальних днів. Під час зустрічі з суперником команда продемонструвала свій професіоналізм, високий рівень концентрації, чудову мотивацію і я можу сказати, що наш колектив дійсно зробив крок вперед, тож, я подякував за це кожному з гравців.

– Чи встигли переглянути якісь матчі Екстра-ліги. Як оціните рівень чемпіонату?
– Чемпіонат серед команд Екстра-ліги є дуже складним. Я встиг подивитися чимало матчів і можу сказати, що у цій лізі грають професіонали, сильні та добре фізично розвинені гравці. Я думаю, що у цього турніру є перспектива росту.

– Ви провели чудову кар’єру гравця, погравши у збірній Іспанії, «Барселоні» та інших клубах. Втім, і в якості тренера Ви зуміли вивести угорський «Раба ЕТО» до «Фіналу 4-х» Кубку УЄФА, перегравши той-таки «Продексім». Розкажіть, наскільки досвід протистояння найкращим клубам Європи допомагає становленню тренера?
– Дійсно, я здобув чималий досвід під час кар’єри гравця, що зробило значно простішим мій перехід на тренерський місток. Під час тренувань намагаюся передати своїм підопічним отримані знання та навички. Найважливіше аспект у команді – це гравці. Вони здобувають перемоги або ж зазнають поразок. Ми маємо разом рухатися в одному напрямку, допомагаючи одне одному. Саме завдяки цьому «Раба ЕТО» здолав «Продексім», оскільки на той час клуб з Дьору був сильним з психологічної точки зору та дуже вмотивованим. Це стало рецептом наших перемог у Кубку УЄФА.

– У «Продексіма» є друга команда, яка представлена у Другій лізі. Скажіть, наскільки важливою є підготовка власних вихованців через всеукраїнські змагання для основної команди?
– Завжди коли я працюю у клубі – вважаю важливим компонентом в його діяльності наявність дитячої або ж юнацької команди, а ще краще коли наявні обидві. Це дуже важливо. В Іспанії дітей змалечку привчають до футзалу та розповідають їм про усі тонкощі цього виду спорту. Завдяки таким діям і поступовому прогресу з них виростають професійні гравці.

– Зараз у самому розпалі трансферний період в Україні. Команду вже поповнив Максим Бессалов. Скажіть, чи планується ще підсилення для клубу з Херсона? Можливо, хтось з ким Вам вдалося попрацювати в Угорщині?
– Дійсно, часу до закриття трансферного вікна ще достатньо. Я задоволений тим підбором виконавців, який нині має «Продексім». Можливо хтось піде, можливо, у команді з’являться новачки. Однак, якщо хтось поповнить склад команди – він має бути сильнішим за наявних гравців!

*Дякуємо за допомогу у підготовці матеріалу перекладачу МФК «Продексім» Катерині Нещеретовій.

Прес-служба Асоціації футзалу України

,

Сьогодні президент МФК «Продексім» Ігор Вікторович святкує свій День Народження

Друзі, зі Світлим святом Великодня!

Меню