Футзальний клуб «Продексім», обурений діями футзалістів, тренерського штабу та керівництва хмельницького клубу «Сокіл», звернувся з офіційним листом до Асоціації футзалу України.

04.04.2017  № 83                                                                                         Президенту Асоціації футзалу України

Владико Сергію Васильовичу

Шановний Сергію Васильовичу!

Футзальний клуб «Продексім» (Херсон) звертається до Вас за підсумками матчів ¼ фіналу Чемпіонату України з футзалу серед команд вищої ліги «Екстра-ліга».

Перший матч між командами «Сокіл» (Хмельницький) та «Продексім» (Херсон) проходив в Хмельницькому без глядачів. В залі були присутні тільки хлопчики, які виносили прапори команд та гравці клубу «Сокіл» на чолі з його президентом. Однак, ці популяризатори та спеціалісти футзалу зробили все для того, щоб матч пройшов в ненормальній обстановці.

З перших хвилин президент клубу «Сокола» та його підлеглі почали ображати арбітрів нецензурною лайкою після кожного свистка, потім в хід пішли погрози фізичної розправи над арбітрами. Їх не тільки ображали та принижували словесно, але і замахувались погрожуючи, що є недопустимим до представників арбітражу. З іншої сторони спортивної площадки не відставали від керівництва клубу і тренери команди – Роман Ковальчик та Михайло Токар, виплескуючи увесь запас своєї ненормативної лексики. Коли чаша терпіння арбітра вичерпалась, то він вилучив із залу тренера Токаря. Та останній зал не покинув, а лише перейшов на іншу сторону і продовжив нецензурно коментувати будь-яке рішення арбітрів.

Потім представники керівництва клубу «Сокіл» з метою спровокувати конфлікт між гравцями почали ображати гравців команди «Продексім», особливо Олексія Фетька та Дмитра Калукова, котрі раніше грали за хмельницький клуб та, до речі, за довгі роки виступів за «Сокіл» принесли команді велику користь та не одну нагороду.

З боку клубу «Сокіл» було зроблено все, щоб матч пройшов в нервовій та неспортивній обстановці. Жодного представника охорони в залі не було, тому арбітри знаходились під постійним психологічним пресингом та були абсолютно беззахисними.

В матчах, що відбулись в Херсоні, представники «Сокола» ще до початку ігор почали порушувати Регламент чемпіонату. На предматчевих нарадах було оговорено, що на процедуру початку матчу команди мають вийти за 7 хвилин. Але в першій грі «Сокіл» вийшов з роздягальні за 2 хвилини до початку матчу, що викликало затримку початку гри та телевізійну трансляцію на 4 хвилини. В другому матчі, який повинен був розпочатися в 13:00, хмельничани вийшли з роздягальні тільки в 13:02, ігноруючи всі вимоги арбітрів, відтак, матч розпочався із запізненням на 10 хвилин (в дії тактика Ковальчика – вивести суперників із рівноваги довгим очікуванням).

Далі той же самий сценарій, що і в Хмельницькому: апеляції, образи, нецензурна лайка… Після поразки в першого матчу в Херсоні тренер «Сокола» Роман Ковальчик відмовився давати післяматчеве інтерв’ю та заявив (цитуємо): «чхати я хотів на Регламент і рішення АФУ».

У другому матчі «викрутаси» хмельничан продовжилися. Коли тяжку травму отримав воротар «Продексіма» Дмитро Холоша (м’яч після сильного удару практично в упор потрапив йому в шию), то з лави запасних «Сокола» неслись вигуки-незадоволення щодо призупинення гри і демонстрування непристойних жестів. А якийсь нікчемний писака-коментатор з Хмельницького у відео «Як судили вирішальні матчі Екстра-ліги «Продексім – Сокіл» у цьому епізоді дозволив собі звинувачувати воротаря та всю команду Херсона в застосуванні якихось хімічних препаратів, зваливши все з хворої голови на здорову. Та вся футзальна Україна знає про постійне застосування сумнівних препаратів саме командою «Сокіл».

У кінці третього матчу, програючи 1:3, Ковальчик і компанія почали робити все, аби спровокувати конфлікт на площадці. Після фінальної сирени, коли гравці «Продексіма» пішли до трибуни своїх фанатів, хмельничани спробували спровокувати сутичку, і тільки швидкі та рішучі дії представників поліції та служби охорони фірми «Продексім» не дозволили розгорітися конфлікту. Після цього Ковальчик не дозволив своїм гравцям вийти на післяматчеве рукостискання.

Тренер команди «Сокіл» Михайло Токар по завершенні матчу також намагався створити конфлікт в залі, хоча не мав права знаходитися на майданчику через дискваліфікацію.

Просимо дати оцінку діям представників клубу «Сокіл», які схоже зовсім відмовляються виконувати вимоги Регламенту чемпіонату, а також дозволяють собі по-хамськи, неетично та зневажливо відноситись до своїх суперників.