Екстра-ліга: регулярний чемпіонат у цифрах і фактах

Прес-служба СК «Сокіл» підвела статистичні підсумки регулярного чемпіонату вітчизняної Екстра-ліги сезону 2016/2017 років

Матчі. Загалом, у регулярному чемпіонаті відбулись усі 90 поєдинків, заплановані календарем на цей відрізок змагань. Перемогою господарів завершились 44 зустрічі (48,89% від проведеної кількості), гостей – 32 (35,56%). У 14-ти випадках сильнішого не було виявлено (15,56% нічийних ігор).

Перемоги. З мінімальною перевагою однієї зі сторін завершились 23 поєдинки, 17 разів одна з команд була сильнішою на 2 м’ячі, а у ще 36-ти зустрічах рахунок був «великим» (перемога у 3 або більше м’ячів).

Великі перемоги. Загалом переконливо вигравали 9 команд Екстра-ліги, а програвали також 9. Подібні успіхи розділились наступним чином: «ХІТ» та «Локомотив» – по 8 разів, «Енергія», «Титан-Зоря» та «Ураган» – по 4, «Продексім» – 3, «Сокіл» та «Кардинал-Рівне – по  2, а також одного разу подібну звитягу святкував «ЛТК-ІнБев-НПУ». Не було перемог з різницею хоча б у 3 м’ячі у «Юні-Ламана».

З «великим» рахунком не поступався лише «ХІТ». А найбільше подібних невдач зазнавав «Юні-Ламан» –  10 випадків розгрому; у «ЛТК-ІнБев-НПУ» – 6, у «Кардиналу-Рівне» – 5, у «Енергії» – 4, у «Локомотива» та «Титану-Зорі» – по 3, «Урагану» та «Сокола» – по 2, у «Продексіму» – 1.

Найбільшими були перемоги у матчах «ХІТ» – «Юні-Ламан» – 8:0 (13 тур), «Локомотив» – «ЛТК-ІнБев-НПУ» – 10:2 (8 тур) та «Енергія» – «Юні-Ламан» – 8:0 (3 тур).

Вольові перемоги. У зіграних матчах, поступаючись за ходом зустрічі, одна з команд все ж здобувала 3 очки лише у 16-ти випадку. Лідери за цим показником – «ХІТ» та «Сокіл», в активі яких по чотири подібні перемоги. Два рази подібних звитяг досягали «Продексім», «Енергія», «Титан-Зоря» та «Ураган».

Нічиї. З 14-ти поєдинків з їхнім мирним завершенням найпопулярнішими були рахунки 2:2 та 0:0, кожен з яких зустрічався по 5 разів.

Голи. 10 команд спільними зусиллями забили 482 м’ячі, з яких на рахунку господарів 273 влучних удари, у гостей – 209. Середня результативність регулярного чемпіонату – 5,36 (3,04-2,32). Найбільш результативними командами є «ХІТ», який забив вже 62 рази або по 3,44 гола за гру, та «Енергія» (57 та 3,17 відповідно). Рідше за інших відзначались «ЛТК-ІнБев-НПУ» (34 результативні атаки, що у середньому становить 1,89 за гру) та «Юні-Ламан» – (38 та 2,11). В обороні найкращі показники у «ХІТа», який пропустив 23 рази (по 1,28 за поєдинок) та «Продексіму» з «Ураганом» – 34 (по 1,89). Більше за інших м’ячів влітало у ворота «Юні-Ламану» – 95 голів (по 5,28 у середньому) та «ЛТК-ІнБев-НПУ» (65 або по 3,61).

Найрезультативніші матчі регулярного чемпіонату Екстра-ліги: «ХІТ» – «Юні-Ламан» – 11:3 (13 тур), «Кардинал-Рівне» – «Енергія» – 5:8 (10 тур) та «Локомотив» – «ЛТК-ІнБев-НПУ» – 10:2 (8 тур).

Автоголи. В 13-ти випадках гравці забивали голи у власні ворота за проведений відрізок змагань. З тих команд, кому «пощастило» тричі, вирізняються «Локомотив» та «Кардинал-Рівне», коли за представників Харківщини та Рівненщини відзначались їхні опоненти. Два рази так таланило гравцям «Енергії», і одного разу доля посміхалась «Продексіму», «Титану-Зорі», «Соколу», «ЛТК-ІнБев-НПУ» та «Юні-Ламану».

Водночас, двічі своїм опонентам «допомогали» гравці «ХІТа», «Продексіму», «Титану-Зорі» та «Юні-Ламану», по разу подібною благодійністю запам’ятались «Локомотив», «Енергія», «Ураган», «Сокіл» та «Кардинал-Рівне».

Дублі та хет-трики. Найвизначніше на даний момент індивідуальне досягнення в атаці належать нападнику «Сокола», Олександру Педяшу, який у 12-ому турі відправив п’ять м’ячів у сітку воріт «Локомотиву». У 90 матчах, які зіграні на даний момент, було зафіксовано 15 хет-триків. Лідер за цим показником Сергій Журба – нападник «ХІТа» двічі впродовж сезону залишав у воротах суперників відразу три власні результативні «автографи». Ще 55 разів футболісти відзначились 2-ма м’ячами за матч. Найбільше подібних успіхів в активі Михайла Грицини – лідер атак львівської «Енергії» відзначився у воротах суперників «дублем» вже чотири рази за сезон.

Попередження. Арбітри показували жовті картки 270 разів (у середньому по 3,00 за гру). Найчастіше подібне покарання отримували гравці «Юні-Ламану» – 34 випадки та «Титану-Зорі» – 33. Серед порушників найбільше від арбітрів діставалось таким виконавцям: Павло Пічкуров, Анатолій Доманський (обидва – «Титан-Зоря»), Рустам Циня («Юні-Ламан») та Ігор Корсун  («Ураган») заробили по 6 карток жовтого кольору; Віталій Дзюба («ЛТК-ІнБев-НПУ» / «ХІТ») та Артур Подлюк («Сокіл») – по 5. Найкоректніші команди турніру на разі «Енергія» та «Продексім» – по 21 та 22 попередження відповідно.

Вилучення. 14 разів футболісти отримували червону картку (у середньому по 0,16 за гру). «Лідери» серед клубів – «Сокіл» та «Юні-Ламан» – по 4 вилучення. Без чисельної меншості проходить дистанцію лише «Локомотив» та «Титан-Зоря».

Пенальті. Судді вказували на 6-метрову позначку 10 разів, реалізовано з цих спроб 7 ударів. Відсоток ефективності – 70. Найчастіше пенальті пробивали гравці «Урагану», «Кардиналу-Рівне» та «ХІТа» ( по 2 удари), а найчастіше вони призначалися у ворота «Локомотива» – 4 рази.

Глядачі. 90 матчів зібрали на трибунах майданчиків команд Екстра-ліги 31 250 вболівальників, що в середньому за гру становить 359. Найбільш популярною командою є «Ураган» (у середньому кожен матч івано-франківців дивиться 453 любителі футзалу). Найменша ця цифра в «ЛТК-ІнБев-НПУ» – 294.

Серії (без урахування попереднього Чемпіонату):
Переможна – 11: «ХІТ» (1-11 тури)
Програшна – 8: «Юні-Ламан» (9-16 тури)
Безпрограшна – 18: «ХІТ» (1-18 тури)*
Безнічийна – 11: «ХІТ» (1-11 тури)
Безвиграшна – 18: «ХІТ» (1-18 тури)*

* – серії, які тривають                                      

Олександр Таран, прес-служба СК “Сокіл”

Сьогодні святкує свій День Народження людина, без якої не було б нашої команди, — Дмитро Бербенцев

Головний голкіпер херсонського «Продексіма» та збірної України з футзалу залишив «мельників» та перейшов до клубу-чемпіону Польщі «Глівіце»

Меню